Opplev Havana, Trinidad, Cienfuegos og Santa Clara, naturskjønne vestlige Cuba med Vinales og øyområder på nord-Cuba.
Turen er under oppdatering og gjennomføres ikke lenger som busstur, men kan legges opp tilsvarende individuelt
Tid: Hele året
Vi skreddersyr din drømmereise. Kontakt oss for pris og turforslag.
Cuba har enormt mye å by på, og en rundreise på Cuba gir deg mange smakebiter. Spennende byer, skog og fjellområder, tobakkplantasjer, endeløse åkre med sukkerroer og noen av Cubas nydelige strender med turkis hav.
Høydepunkter på rundreisen på Cuba:
- Gamlebyen i Havana
- La Bodeguita del Medio og La Floridita
- Sierra del Rosario
- Mogote steinformasjoner
- Øya Cayo Levisa
- Cienfuegos
- Topes de Collantes som er perfekt for naturelskere
- Casa Particular i Trinidad
- Fantastiske og unike Trinidad
- Den berømte Yayabobroen
- Mausoleet til Che Guevara
Casa particular
På denne reisen overnatter du på hotell eller privat i casa particular, som er en flott måte å bli kjent med den cubanske kulturen og de vennlige menneskene.
Alle rom har eget bad.
Inkludert:
- 7 netter på hotell og to netter i casa particular som beskrevet
- Syv frokoster, tre lunsj, en middag. To frokost på casa particular betales direkte til familiene, ca 5 – 8 USD/CUC.
- Engelsktalende cubansk reiseleder
- All transport i gode busser med aircondition
- Aktiviteter og utflukter som beskrevet
Ikke inkludert:
- Fly fra Norge til Cuba som vi tilrettelegger etter ønske
- Øvrige måltider og drikkevarer
- Tips til serveringspersonale, guide og sjåfør
- Reiseforsikring
- Transport fra/til flyplassen i Havana som kan forhåndsbestilles om ønskelig
Vi tar forbehold om endring av hotell til tilsvarende standard.
Reisen kan også gjøres privat med egen guide/sjåfør avhengig av antall reisende. Prisen vil variere etter antall og gis på forespørsel.
Ta en rundreise på Cuba
Dag til dag:
Dag 1 | Havana |
Dag 2 | Havana |
Dag 3 | Havana – Las Terrazas – Vinales
|
Dag 4 | Vinales – Cayo Levisa
|
Dag 5 | Vinales – Guama – Cienfuegos |
Dag 6 | Sierra de Escambray & Trinidad |
Dag 7 | Trinidad |
Dag 8 | Trinidad – Santa Clara Videre gjøres et stopp i Sancti Spiritus hvor det blir bytur og man får sett den berømte Yayabobroen. Videre til Santa Clara hvor det er overnatting på 3* hotell. Frokost betales direkte til vertskapet. Middag |
Dag 9 | Santa Clara – Havana Før avreise fra Santa Clara besøkes mausoleet til Che Guevara som er et spesielt monument hvor han er gravlagt. Det blir et besøk her og en kort rundtur i byen. Turen inkluderer besøk ved utendørsmuseet som viser «Tren Blindado» som ble angrepet under revolusjonen av Che’s hær. Overnatting på 4* hotell. Frokost |
Dag 10 | Avreise |
Priser og betingelser:
Oppdatert 21feb25/CT